2019-ben indult el Kínából a COVID nevű vírus, mely alaposan felforgatta mindenki életét. 2020-ra gyűrűzött be Európába, a terjedése ellen egyre szigorúbb korlátozásokkal próbáltak védekezni, azonban a járvány egyre csak nőtt. a tömegközlekedés is megsínylette a vírust, a buszokon először csak lezárták a sofőr mögötti üléseket, majd megszűnt az első ajtón való felszállás, ezzel együtt a buszsofőrtől történő jegyváltás lehetősége is.
Lezárt első ajtó egy berlini buszon 2020-ban
De sokkal látványosabb volt az, hogy az iskolák bezárása, a home office előretörése na és persze rengeteg munkahely megszűnése miatt gyakorlatilag eltűntek a tömegközlekedési eszközök utasai. Ezzel együtt elnéptelenedtek a máskor zsúfolt terek, állomások és megállók is.
Szinte mindenki a járvány végét várta, hogy ismét minden visszaálljon a normál kerékvágásba. A berlini közlekedési társaság, a BVG egy rövidfilmet is készített a várakozásról, melyet én csak a napokban találtam meg.
Minden érintett országban, köztük Magyarországon is így próbálták védeni a sofőrök egészségét (kép forrása: merce.hu)
Az a kevés utas, aki megmaradt, nem töltötte ki a teljes teret, sőt inkább arról kezdtek képek és videók keringeni, ahogy a videós/fotós/blogger egyes-egyedül utazik akár egy egész vonaton.
A BVG erről a korábban elképzelhetetlen valóságról készített egy videót, melyben a dolgozók unatkoznak látványosan az utasok hiánya miatt, és éneklik el bánatukat. A videó üzenete: ha egyszer véget ér a járvány, visszavárjuk utasainkat!
Mi egyedül utazunk...
2020 és 2021 gyenge év volt a turizmusnak és a közlekedésnek, ám a járvány enyhülésével az utazási kedv is visszatért, annyira, hogy 2023 már új rekordokat dönt egyes szolgáltatóknál úgy, hogy még hátra van néhány hét az évből. Ehhez persze sok egyéb tényező is hozzátett, többek között a jóval olcsóbb tömegközlekedés is.
A járvány miatt intézkedések többségét mára már visszavonták, csak nyomokban maradt meg néhány emlék ebből az időszakból. A napokban még láttam az egyi ktávolsági buszon, hogy az utastájékoztató továbbra is a maszk viselésének fontosságát hangsúlyozza, néhány helyen még megmaradtak a plexi falak az utasok és az alkalmazottak között, és bár már jócskán megkoptak, még látszódnak a kecskeméti buszállomáson a másfél méteres távolságot jelölő vonalak a jegypénztárak előtt.
Ha tetszett a bejegyzés, kövesd a blogot a Facebookon is!
Utolsó kommentek